MOBILITY II – ZŠ SVĚTICE

Milí rodiče a přátelé školy, 

rádi bychom Vás informovali o průběhu již druhého projektu financovaného z programu Erasmus+ na naši škole. V letošním roce se nám podařilo uskutečnit se celkem dvacet šest výjezdů pedagogických i nepedagogických pracovníků školy na vzdělávací kurzy v zahraničí. Hlavním cílem těchto výjezdu je zlepšení kvality výuky na škole a zavádění nových metod do výuky. 

Pracovníci školy vyjíždí na vzdělávací kurzy v průběhu letních prázdnin, aby nebyla narušena výuka. Nejčastějšími destinacemi jsou Malta, Irsko, Kypr či Španělsko. V letošním roce jsme navštívili také Slovensko, Francii, Řecko či Island. Pracovníci školy mají na výběr ze širokého spektra kurzů, které mohou navštívit. Jedná se například o jazykové kurzy, kurzy zaměřené na posílení digitálních kompetencí či kurzy zaměřené na inkluzivní vzdělávání. 

V minulém školním roce se nám poprvé podařilo uspořádat měsíční studijní pobyt pěti žáků devátých ročníků školy v Irsku. Žáci navštěvovali místní školu Rosses Community School v Dungloe. 

Jak již mnozí asi víte, naší škole se podařilo získat dlouhodobou akreditaci, která zajišťuje škole možnost pětiletého financování projektů z programu Erasmus+. Proto se i v tomto školním roce můžeme těšit na mnoho krásných zážitků s programem Erasmus+. Příkladem může být nedávný výjezd žáků druhého stupně do německého města Hassfurt, kde se nachází naše spřátelená škola. V nadcházejících týdnech se pak můžeme těšit na návštěvu žáků z Hassfurtu u nás ve Světicích. Věříme, že právě takové zážitky mohou pomoci dětem budovat potřebné jazykové kompetence a dají jim motivaci ve výuce jazyků pokračovat. 

 

MOBILITY II – ZŠ Světice

 

Základní škole Světice byla letos udělena Akreditace Erasmus, která platí na 5 let 2023-2027-více zde-


MOBILITY – ZŠ Světice


Erasmus Days

Zveme vás na akci v rámci Erasmus Days, na které budou učitelé ZŠ Světice sdílet své zkušenosti z odborných a jazykových kurzů financovaných z grantu Erasmus+.

Pátek 14. 10. 14 – 16 hod. v budově jídelny.

Info k programu Erasmus+ naleznete zde:

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTaChgZ2_dd7dh4SMKZ_MiKSJYLfp1cIuviNgTG9F3ImKhEy_9pqk56_pUyPHbFHDBx-vCLL-ccqvA2/pub?start=false&loop=false&delayms=3000