Začátkem ledna jsem se vydali se 42 žáky sedmých tříd na Benecko na lyžařský výcvik. Byli jsme ubytování v hotelu Kubát. Společně s námi učiteli a žáky jeli i instruktoři Krystof, Dan a Jirka, kteří měli na starost sjezd, snowboard a běžky.

Celý týden jsme měli krásné slunečné počasí, a i když sněhu nebylo dostatek, sjezdovky byly nasněžené a upravené. Lyžovali jsme dopoledne, odpoledne, a dokonce jeden den jsem si užili i večerní lyžování.

Jirka Kadlec, instruktor běhu na lyžích a zároveň zdravotník, po celou dobu lyžařského výcviku pečoval o nemocné a zraněné žáky. Do nemocnice v Jilemnici musel jet za náš pobyt pouze dvakrát. Kromě jedné zraněné ruky na snowboardu jsme neutrpěli žádná větší zranění a v pátek jsme do Světic přijeli nalyžovaní, spokojení, plni dojmů. Tento rok se lyžařský výcvik povedl, mnozí sedmáci měli přání, abychom zůstali na Benecku déle.

Alice Hrbková, Karolína Bryndová